Ale to już było ... Wspomnienia nauczycieli Oni też ukończyli Ekonomik Fragmenty wpisów w Księdze Odwiedzin w bibliotece Wspomnienia z wycieczek Kronika obozu wędrownego 1973 r. Szkolny Klub Europejski

Oni też ukończyli Ekonomik

Adam Biały – dr filologii angielskiej, językoznawca, pracuje na Uniwersytecie Wrocławskim i w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu. Zainteresowania badawcze: językoznawstwo ogólne i teoretyczne, historia i ewolucja języka, język a psychologia poznawcza. Prowadzi seminaria magisterskie, licencjackie, również zajęcia praktyczne nauki języka angielskiego. Do 2014 r. wypromował 84 licencjatów. Publikuje książki, artykuły, referaty i odczyty w języku angielskim.

Agata Światły – mgr wychowania fizycznego (Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach), instruktor fitness i aquaaerobiku, siatkówki oraz gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej, nauczycielka w Centrum Edukacji Ekonomiczno – Handlowej, animatorka imprez rekreacyjno – sportowych, propagatorka zdrowego trybu życia, uczestniczka (wraz z uczniami) akcji i programów lokalnych i ogólnopolskich m.in. Rok Szkoły w Ruchu, warsztatów oraz konferencji z zakresu sportów siłowych i fitness. Ukończyła studia podyplomowe Artystyczne Formy Aktywności Ruchowej w Katowicach. Zastępca Prezesa Szkolnego Klubu Absolwentów Ekonomika (2011-2014), a od 20 listopada 2014 Zastępca Prezesa Stowarzyszenia Klub Absolwentów i Sympatyków Ekonomika w Tarnowskich Górach.

Agnieszka Mazurkiewicz - mgr ekonomii (Uniwersytet Ekonomiczny), ukończone
studia podyplomowe z informatyki na wydziale grafiki wydawniczej i reklamowej; nauczycielka w Centrum Edukacji Ekonomiczno  Handlowej im. Karola Goduli, dodatkowe zajęcie praca w branży dotyczącej projektowania graficznego i wytwarzania galanterii papierniczej.

Alfred Kabata pułkownik Wojska Polskiego, mgr historii, Prezes Zarządu Głównego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczpospolitej Polskiej, Główny specjalista ds. Kontroli Wewnętrznej Biblioteki Narodowej w Warszawie, propagator historii, szczególnie dziejów oręża polskiego.

Beata Nabrdalik – Zawiślak  – aktorka, absolwentka Studium Aktorskiego przy Teatrze Dzieci Zagłębia. Aktorka Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach. Reżyserka, współtwórczyni Małej Akademii Teatralnej, pracuje z trudną młodzieżą w Stowarzyszeniu „Uskrzydlamy”, współtworzy filmy w wielu studiach filmowych. Laureatka wielu nagród aktorskich. Pedagog i terapeutka zajmująca się dziećmi z autyzmem.

Ewa Strzelczyk – mgr bibliotekoznawstwa i informacji naukowej (Uniwersytet Śląski), pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowskich Górach, zna biegle język migowy i jest nauczycielką tego języka. Jest autorką trzyczęściowej bibliografii Ziemi Tarnogórskiej wydanej przez Urząd Miasta .

Gabriela Siwy – Piech -  mgr ekonomii (Akademia Ekonomiczna w Katowicach) - nauczyciel przedmiotów zawodowych w Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej. W ramach współpracy z Krajowym Ośrodkiem Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Warszawie tworzyła podstawę programową kształcenia w zawodzie oraz recenzowała programy nauczania dla zawodów ekonomicznych. Jest autorką zadań egzaminacyjnych opracowanych dla Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Współtworzyła i realizowała projekt zawodowy adresowany do młodzieży, współfinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego. W konkursie Wydawnictwa „Nowa Era” zdobyła środki na projekt „Dziś uczeń – jutro absolwent”.

Irena Stanik – Kulisz – mgr historii (Uniwersytet Śląski), wieloletnia nauczycielka i dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych i Architektonicznych w Tarnowskich Górach.

Józef Pfaff - dr hab. Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, kierownik katedry rachunkowości, członek Komisji Nauk Prawnych i Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Autor wielu książek i podręczników akademickich, promotor prac magisterskich i licencjackich, recenzent prac doktorskich.

Łukasz Goik – mgr ekonomii (Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu - Europeistyka i Doradztwo Finansowe), pracownik działów finansowych w wielu firmach, zastępca dyrektora Opery Śląskiej, współorganizator Międzynarodowego Konkursu Wokalistyki Operowej im. Adama Didura. Założyciel i pierwszy Prezes Szkolnego Klubu Europejskiego. W swojej klasie w Ekonomiku poznał przyszłą żonę Kasię. Katarzyna Bieńka pracuje w banku. Łukasz i Kasia mają dwóch synów.

Małgorzata Głomb – mgr inż. budownictwa; nadzoruje pracę nad budową znanych obiektów np. budowę siedziby Muzeum Śląskiego, autostrady na trasie Piekary Śl. – Pyrzowice, budynku biurowo – usługowego LC CORP Katowice. Posługuje się językiem angielskim, rosyjskim i włoskim.

Małgorzata Piecuch  – mgr filologii polskiej, licencjat bibliotekoznawstwa i informacji naukowej, nauczycielka, bibliotekarka. Animatorka imprez i akcji propagujących wiedzę o literaturze i sztuce. Doktorantka Uniwersytetu Śląskiego.

Marcin Hajduga - mgr ekonomii (Akademia Ekonomiczna w Katowicach), bankowiec. Dyrektor Oddziału ds. Korporacyjnych w Bytomiu  ING Banku Śląskiego SA.

Marcin Michalik – mgr zarządzania (Akademia Ekonomiczna w Katowicach, Wydział Organizacji i Zarządzania, Studium Pedagogiczne przy AE w Katowicach).

Po Ekonomiku niekoniecznie trzeba być ekonomistą!
OTO PRZYKŁADY: ABSOLWENCI STUDIÓW NIEEKONOMICZNYCH!

Matematycy: po studiach uniwersyteckich i politechnicznych

Jolanta Głogowska

Dariusz Turemka

Danuta Szastok