Ale to już było ... Wspomnienia nauczycieli Oni też ukończyli Ekonomik Fragmenty wpisów w Księdze Odwiedzin w bibliotece Wspomnienia z wycieczek Kronika obozu wędrownego 1973 r. Szkolny Klub Europejski

Szkolny Klub Europejski

Motto pracy Klubu:

"Tylko człowiek kreatywny sprosta wyzwaniom współczesnego społeczeństwa"

Szkolny Klub Europejski

(krótkie dzieje)

Początki Szkolnego Klubu Europejskiego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Tarnowskich Górach sięgają maja 2001 roku, kiedy grupa zaprzyjaźnionych uczniów z klasy III b i III c postanowiła powołać do życia Szkolny Klub Europejski. Liderem grupy był Łukasz Goik, który został pierwszym Prezesem Klubu, a współpracowały z nim dziewczęta: Kasia Lazar, Agata Światły, Ewa Strzelczyk, Marzena Janów, Kasia Brzęczek i in. Od  początku swojej działalności Klubowicze nastawili się na aktywizowanie całej społeczności szkolnej: było bardzo serio, ale i na wesoło. Przez lata dołączali nowi uczniowie, wybierano nowych Prezesów, ale przede wszystkim zbierano doświadczenia, które owocowały coraz szerszą ofertą wobec uczniów i nauczycieli. Nie sposób wymienić wszystkich działań.

NASI KOLEJNI PREZESI:

1. Łukasz Goik

2. Łukasz Drzyzga

3. Justyna Koj (wiceprezes Wioletta Ślęzok)

4. Marzena Mitręga

5. Aleksandra Kmieć

6. Anna Foks

7. Monika Ziaja

Po dwunastu latach istnienia Klubu Europejskiego i po zakończeniu procesu przyjęcia Polski do Unii Europejskiej, postanowiliśmy zakończyć działalność „nadzwyczajną” i powrócić do codzienności.

Współczesność wymaga od nas różnorodnej działalności, takiej, abyśmy sprostali zadaniom przyszłości. Wracamy więc do starej formuły Klubu OMNIBUS, czyli: Klubu Ludzi Ciekawych Wszystkiego!

Chcemy być wszędzie, gdzie jest ciekawie, chcemy uczestniczyć w akcjach i programach, które pomogą nam zdobyć wiedzę i umiejętności, chcemy działać na rzecz innych i... co tam nam jeszcze przyjdzie do głowy!